Aktuellt 
   Bildgalleri 
   Info 
   Jaktfreningar 
   Jaktvervakare 
   Jgarexamen 
   Kontakt 
   Kovjoki Skjutbana 
   Lnkar 
   NK:by Skyttefrening 
      MTEN 
      RESULTAT 
      TRNINGSTILLFLLEN 
      TVLINGAR 
   SRVA kontaktpersoner 
   Styrelse 
   TASSU 
   Terrngunderskning 
 

  lggngskytte

lggngskytte
Nykarleby, 27.06.2019
Normaltvlingar
M
4 bedmningar, inga tidpong
Namn Nr Klubb Bedmning Skytte Pong
1. Knuts Matts 14 Frida 492 (-17m/-22m/+8m/-7m) 576 (96) 1068
2. Kronqvist Ralf 17 Fulltrff 532 (0m/-12m/0m/-22m) 534 (89) 1066
3. Holmlund Viktor 6 Munsala 548 (0m/+9m/+5m/-12m) 516 (86) 1064
4. Knuts Matias 15 Frida 562 (0m/-2m/-5m/-12m) 480 (80) 1042
5. Vestvik Bjarne 18 ISF 488 (+22m/+22m/-2m/-10m) 552 (92) 1040
6. Karlsson Rune 2 Munsala 510 (+20m/+18m/+5m/-2m) 516 (86) 1026
7. Granlund Lucas 1 Frida 532 (+5m/+3m/+10m/-16m) 474 (79) 1006
8. Karlsson John 4 Munsala 540 (-10m/+4m/-10m/+6m) 462 (77) 1002
9. Sandqvist Gustav 20 Fulltrff 492 (-10m/-22m/+10m/-12m) 504 (84) 996
10. Calden Niclas 16 Munsala 522 (-10m/-2m/-5m/-22m) 474 (79) 996
11. Wideman Leo 13 Sylvia 582 (-1m/+3m/+5m/0m) 396 (66) 978
12. Herm Mikael 8 Munsala 544 (-10m/+15m/0m/+3m) 426 (71) 970
13. Rnnqvist Evert 19 Fulltrff 520 (-18m/+18m/-2m/-2m) 420 (70) 940
14. Nyholm Mikael 11 Munsala 328 (+42m/+46m/-4m/-44m) 546 (91) 874
15. Nyvik Dan-Anders 12 Munsala 390 (+35m/+38m/0m/-32m) 480 (80) 870
16. Sandvik Andreas 3 Munsala 372 (+15m/+25m/+2m/+72m) 492 (82) 864
17. Calden Anders 9 Munsala 470 (-10m/+28m/+5m/-22m) 384 (64) 854
18. Kngo Bo 5 Munsala 400 (+35m/+40m/+8m/-17m) 402 (67) 802
19. Mattsson Kaj 7 Frida 380 (-62m/+28m/-3m/-17m) 390 (65) 770
N
4 bedmningar, inga tidpong
Namn Nr Klubb Bedmning Skytte Pong
1. Andersson Eila 10 Munsala 490 (+10m/+38m/+5m/-2m) 0 (0) 490
Utan tvlan
4 bedmningar, inga tidpong
Namn Nr Klubb Bedmning Skytte Pong
1. Rnning Ove (X)
(inf.) 100 Jeppo 480 (-15m/-7m/0m/+38m) 0 (0) 480


Karlebynejdens Jaktvrdsfrening
Markus Bjrklund
Prstbackavgen 15
68500 Kronoby
tel.050 5984391
karleby@rhy.riista.fi
Resultat lista ver lg-skytte DM 8.8 2019 i Kronoby
Individuell tvling:
1. Sjkvist Jonathan Nrpes 95 omskjutning 46
2.Finnil Jan Karleby 95 omskjutning 44
3.Smedback Mikael Malax 93
4.Lerstrand Thomas Vasa 92
5.SandbergJohan Vr 90
6.Ters Jalo-Pekka Malax 90
7.Hjrpe Peter Vasa 90
8. Westerback Kaj Vr 89
9.Kullas Ulf Vr 89
10.Enqvist Jan-Ole Nrpes 89
11.Hckert Cristian Vasa 88
12.Nickull Jonny Vr 88
13.Ketola Brage Nrpes 88
14.Finne Christoffer Malax 86
15.Sjkvist Guy Nrpes 86
16.Hrml Janne Karleby 85
17.Stenman Frank Pedersre 85
18.Simon Sten Nrpes 85
19.Ahlros Anders Vasa 84
20.Sd Sune Pedersre 84
21.Penttil Jan Karleby 84
22.Tuomela Mats Vr 84
23.Tjru Benny Karleby 83
24.Snygg Axel Malax 83
25.Strandberg Kjell Nrpes 83
26.Skata Ronnie Vr 83
27.Berg John Nrpes 83
28.Kronqvist Ralf Nykarleby 82
29.Vikstrm Glen Pedersre 81
30.Rnnqvist Andreas Nykarleby 78
31.Kanckos Peter Pedersre 78
32.Skog Regina Pedersre 78
33.Finne Sren Malax 78
34.Hagman Dennis Nykarleby 77
35.Broo Jonny Nykarleby 77
36.berg Tommy Vasa 75
37.Knuts Matias Nykarleby 75
38.Rnnqvist Evert Nykarleby 75
39.Nissil Juha Karleby 74
40.Mattson Fredrik Pedersre 72
41.Boman Rolf Nykarleby 71
42.Ekman Jens Vasa 68
43.Knuts Matts Nykarleby 67
44.Sandqvist Ola Malax 63
45.Finnil Tom Karleby 63
46.Saksa Tom Karleby 62
47.Finne Johnny Vasa 62
48.Majors Anders Malax 57
49.Sd Louise Pedersre 51

Lagtvling (5 bsta frn varje jaktvrdsfrening)

1.Nrpes 443p                     2.Vr 440p
Sjkvist Jonathan                Sandberg Johan
Enqvist Jan-Ole                  Westerback Kaj
Ketola Brage                       Kullas Ulf
Sjkvist Guy                       Nickull Jonny
Simon Sten                         Tuomela Mats

3.Malax 432p                     4.Vasa 427p
Smedback Mikael               Lerstrand Thomas
Ters Jalo-Pekka                 Hjrpe Peter
Hckert Cristian                 Finne Christoffer
Snygg Axel                         Ahlros Anders
Finne Sren                        berg Tommy

5.Karleby 421p                  6.Pedersre 406p
Finnil Jan                         Stenman Frank
Hrml Janne                   Sd Sune
Penttil Jan                        Vikstrm Glen
Tjru Benny                       Kanckos Peter
Nissil Juha                       Skog Regina

7.Nykarleby 389p              Arrangrer av lg skytte DM
Kronqvist Ralf                   2020 Malax
Rnnqvist Andreas            2021 Pedersre
Hagman Dennis                 2022 Vr
Broo Jonny                        2023 Nrpes
Knuts Matias                     2024 Vasa
                                          2025 Lappfjrd
                                          2026 Nykarleby
                                          2027 Karleby



 
Design by © NK LogiX 2008
1